Wiadomości

„Białe miasteczko 2.0”. Medycy zawiesili protest przed KPRM i ogłosili żałobę

Ze względu na tragedię, do jakiej doszło w sobotę w „białym miasteczku 2.0”, medycy zawiesili do niedzielnego wieczora protest przed Kancelarią Premiera.

W miasteczku wydarzyła się dziś tragedia, która nas wszystkich poruszyła. Dlatego podjęliśmy decyzję, że do wieczora w niedzielę zawieszamy nasz protest – mówił przedstawiciel medyków. – W miasteczku ogłaszamy czas ciszy, zadumy i żałoby – dodał. O dalszych planach medycy mają poinformować w niedzielę.

Tragedia w „białym miasteczku 2.0” 

Do tragicznego zdarzenia doszło podczas sobotniej konferencji prasowej medyków na terenie „białego miasteczka 2.0”. W pewnym momencie przemówienia przerwał huk. Doszło do wystrzału lub wybuchu w okolicach twarzy 94-letniego mężczyzny. W południe policja poinformowała, że mężczyzna zmarł. Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok.

94-latek pozostawił list, nie znaleziono broni

Polska Agencja Prasowa dotarła do zdjęcia listu pozostawionego przez zmarłego mężczyznę. W odręcznie napisanym liście widnieje data 18.09.2021 r., miejscowość, numer egzemplarza – 1. „Oddałem życie jako protest przeciwko strajkowi służby zdrowia (bo jest polityczny przeciw Polsce PiS)!” – czytamy w liście. Został on podpisany imieniem i nazwiskiem, pada w nim także data urodzenia mężczyzny.

Wieczorem w sobotę prokurator Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie przekazał, że przy mężczyźnie nie znaleziono broni. – Wedle mojej wiedzy przy 94-letnim mężczyźnie, który dokonał samookaleczenia w miejscu protestu tzw. „Białego Miasteczka” nie stwierdzono obecności broni palnej. Podejrzewa się, że był to albo pistolet hukowy, albo jakiegoś rodzaju raca – poinformował. 

Comment here