Wiadomości

500 plus tylko dla zaszczepionych? Poseł KO: trzeba się nad tym zastanowić

Trzeba zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną, 500 plus czy różnego rodzaju inne wsparcie socjalne – te osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić – dla swojego dobra – powiedział w „Debacie Tygodnia” w Polsat News poseł KO Tomasz Lenz.

Dopytywany, czy za brak zaszczepienia się świadczenie 500 plus powinno być zabierane odpowiedział: Wstrzymane do momentu zaszczepienia się. Zdaniem posła KO, byłoby to skuteczne rozwiązanie. Oceniał także, że scenariusz obowiązkowych szczepień powinien być rozważny. – Poza marchewką, czyli loterią i nagrodami, powinien być także kij – uznał. Do tej pory wykonano w Polsce 32 788 403 szczepienia. W pełni zaszczepionych jest 16 211 976 osób.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w rozmowie z Polsat News, że rząd rozważa możliwość wprowadzenia przywilejów dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19. Przekazał również, że rośnie w Polsce liczba zakażeń wariantem Delta. Te rozmowy się na pewno toczą – powiedział w rozmowie z Polsat News, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, zapytany czy polski rząd rozważa podobne rozwiązania, jakie wprowadza Francja i Grecja. – Osobiście uważam, że powinniśmy podejść do sytuacji w sposób nienakazowy. Należy ludziom tłumaczyć, dlaczego powinni się szczepić – dodał.

Przypomnijmy: prezydent Francji zapowiedział, że obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego dotyczącego szczepienia bądź odporności na Covid-19 będzie od sierpnia dotyczył osób wybierających się do kawiarni, restauracji, centrów handlowych, planujących przejazd pociągiem lub długą podróż oraz odwiedzanie placówek medycznych. W Grecji z kolei jedynie osoby z zaświadczeniami o zaszczepieniu będą mogą być obsługiwane we wnętrzach restauracji, barów i kawiarni.

Comment here