Wiadomości

Batman pokolenia, Kevin Conroy z Westport, nie żyje w wieku 66 lat.

Począwszy od Batman the Animated Series, Kevin Conroy wraz z Jokerem Marka Hamilla są uważani za ostatecznych Mrocznego Rycerza i Księcia Zbrodni.

Zmarł Kevin Conroy, aktor najbardziej znany jako głos Batmana przez ponad 30 lat. Miał 66 lat.

„Batman the Animated Series”, pojawiając się obok programów dla dzieci w sieci Fox, kontynuował mroczny ton nadany przez prowadzone przez Michaela Keatona filmy o Batmanie Tima Burtona z 1989 i 1992 roku. Twórcy Bruce Timm i Eric Radomski, w komentarzu do wydania DVD serialu, powiedzieli, że wzięli „ponadczasowość” z filmów Burtona, dodając jednocześnie więcej elementów przywodzących na myśl film noir i epokę Art Deco.

Ale seria została ustawiona w dalszym kontraście z filmów i campiness Adama Westa 1960s portrayal Caped Crusader dzięki brooding baryton Conroy użyczył do roli.

„Jego głęboki i charakterystyczny głos był ostatecznym brzmieniem Batmana dla kilku pokoleń fanów” – napisał na Twitterze krytyk filmowy Zaki Hasan. „Jestem absolutnie oszołomiony i zdruzgotany”.

Podczas gdy Conroy jest uważany za Batmana przez wielu, jego archnemezis w serialu, Mark Hamill, urósł do rangi ostatecznej iteracji Jokera. Oprócz serii, Conroy i Hamill byli przeciwnikami w wielu grach wideo i filmach, takich jak seria Arkham i „Batman: the Killing Joke”. Conroy nawet przeniósł swojego Bruce’a Wayne’a do żywej akcji w telewizji w crossoverowym wydarzeniu Arrowverse’s Crisis on Infinite Earth.

Hamill, w wywiadzie dla Rotten Tomatoes, powiedział, że Conroy był jego ulubionym Batmanem.

„Kiedy oferują mi teraz role, mówię: 'Czy Kevin to robi?'” powiedział Hamill. „Nie muszę nawet czytać scenariusza. Jeśli Kevin to robi, to ja to zrobię”.

Animowanemu show przypisuje się również wprowadzenie do światła dziennego takich postaci jak Harley Quinn – została stworzona na potrzeby serialu – i Poison Ivy. \

Aktorka Tara Strong podkładała głos Quinn i wielu innym postaciom Batmana u boku Conroya.

„Nie mam słów. Nie dzisiaj” – napisała Strong na Twitterze. „Moje serce jest złamane. Nigdy nie będzie innego. On jest Batmanem.”

Conroy dorastał w Westbury, N.Y. i Westport, Conn. Jego kariera aktorska rozpoczęła się po ukończeniu szkoły Juliard w 1978 roku. W latach 80-tych pracował w teatrze i telewizji, ale jako homoseksualista stał się sławny dzięki roli Bruce’a Wayne’a i jego alter ego, Batmana.

Conroy powiedział, że to dwoistość jego tożsamości jako geja w latach 80-tych, podczas wzrostu AIDS, poinformowała jego występ i dwoistość między Wayne’em a Batmanem.

„Czy mogłem się do tego odnieść, pytali? Czy byłem moją publiczną twarzą, czy moją prywatną? Czy poszedłem na zbyt wiele kompromisów?” napisał Conroy w „Finding Batman”. „Moje serce pulsowało, czułem, że moja twarz się rumieni, mój oddech stał się głębszy, zacząłem mówić i wydobył się głos, którego nie rozpoznawałem. Był to gardłowy, ochrypły, dudniący dźwięk, który wstrząsnął moim ciałem”.

Conroy zmarł w Kalifornii po krótkiej walce z rakiem.