Wiadomości

Jesień zbliża się wielkimi krokami. Prognoza pogody na poniedziałek

Początek tygodnia przyniesie nam typowo jesienną aurę. Zarówno na wschodzie, jak i zachodzie Polski w poniedziałek będzie pochmurno i deszczowo i jak wskazują prognozy, temperatura maksymalna wyniesie od 18 st. C do 21 st. C. Chłodniej z kolei będzie na wschodzie i w obszarach podgórskich Karpat — od 11 st. C do 15 st. C. Na szczęście wiatr będzie słaby i umiarkowany. Sprawdź prognozę pogody!

W poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a na wschodzie kraju możliwe są mżawki oraz silne zamglenia. Tam rano mgła będzie ograniczała widzialność do 300 m.

— Wschodnia połowa Polski nadal będzie w zasięgu niżu znad Białorusi. Tam też będzie dużo chmur i prognozowane są ciągłe opady deszczu. Na zachodzie kraju pojawi się słaby klin wyżowy, a zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże. Nadal będzie napływać chłodniejsze powietrze i możliwe będą przelotne opady deszczu, ale tam, gdzie pojawi się więcej słońca, subiektywne odczuwalna temperatura będzie wyższa — mówi Małgorzata Tomczuk z IMGW.

Temperatura maksymalna w poniedziałek wyniesie od 11 st. C na Suwalszczyźnie, 18 st. C w centrum i do 20-21 st. C na krańcach zachodnich.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z północnego zachodu.

Także w nocy na wschodzie kraju prognozowane jest zachmurzenie duże, a wzdłuż wschodniej granicy zapowiadane są słabe opady deszczu. W centrum i na zachodzie w wielu miejscach zachmurzenie będzie małe i raczej nie powinno padać. Temperatura minimalna wyniesie od 6 st. C na północy i w dolinach górskich, do 12 st. C na Pomorzu Zachodnim i nad morzem.

Według prognoz IMGW-PIB wtorek ma być już nieco pogodniejszy, a na południowym zachodzie i na wschodzie Polski temperatura maksymalna w ciągu dnia powinna przekroczyć 20 st. C.